نقش آویشن در بیماری‌ های ریوی

آویشن

آویشن شیرازی گیاهی است علفی، دارای شاخه‌های زیاد و و چوبی به ارتفاع تقریبا 30 سانتی‌مترکه در نواحی کوهستانی میان تخته سنگ‌ها می‌روید. ساقه‌های آویشن پوشیده از کرک و دارای برگ‌های کوچک بسیاری است. برگ‌های آن کوچک، لوزی شکل و نوک‌تیز هستند و و به صورت متقابل بر روی ساقه قرار دارند.

قسمت مورد استفاده‌ی گیاه آویشن جهت خواص دارویی آن، گل و به ویژه سرشاخه‌های گل‌دار گیاه است.

خواص آویشن شیرازی

آویشن شیرازی دارای ویتامین‌های A – B – E و هرمون گیاهی است.

از خواص بسیار این گیاه می‌توان به مواردی مانند محرک، مقوی، قاعده‌آور، التیام بخش، افزاینده‌ی شیر مادر، تصفیه کننده‌ی خون، ضدعفونی کننده، مقوی عضلات، آرامش بخش و دافع سودا اشاره کرد. همچنین چند نمونه از خواص بسیار پر اهمیت آن نیز ضد باکتریایی، گرم کننده‌ی بدن و ضدعفونی کننده است که این گیاه را میان مردم بسیار محبوب کرده است.

این گیاه خوراکی حاوی مقدار زیادی آنتی‌بیوتیک طبیعی است. مصرف دم کرده و جوشانده‌ی آن برای اشخاصی که مبتلا به بیماری‌هایی نظیر درد معده، سرطان، کلسترول، ورم روده، سیاه صرفه، ترشحات رحم هستند، مفید است. عرق آویشن نیز برای درمان جوش‌ها توصیه شده و همچنین برای بیماری‌های ریوی مانند برونشیت کاربرد دارد.

طق تحقیقات به‌عمل آمده از سوی وزارت بهداشت درمان و همینطور کتب طب سنتی معتبر این گیاه پرخاصیت یک آنتی‌باکتریال بسیار قوی در درمان بیماری‌های ریوی است و عفونت‌های ریه را به سرعت بهبود می‌بخشد.

نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

گفتگو از طریق whatsapp
ارسال کنید تا به Whatsapp متصل شوید