اثر آویشن بر بیماریها

اثرات آویشن بر بیماریها

اثر آویشن بر بیماری کرونا و بیماریها

آویشن گیاهی است بوته ای که در اغلب مناطق کوهستانی ایران رشد میکند .

اسانس گیاه آویشن دارای 45 ترکیب شیمیایی است که عمده ترین آنها عبارتند از کارواکرول ،تیمول ،گاماترپینن ،

خواص دارویی آویشن و مواد موثره این گیاه در برگهاو سرشاخه های گلدار این گیاه وجود دارد .

این گیاه با طبع گرم موجب بالا رفتن سوخت و ساز بدن شده و مناسب افراد سرد مزاج است و در افراد گرم مزاج موجب ایجاد اثرات بالا رفتن مزاج گرم همچون خشکی دهان و درد گلو میگردد .

این گیاه در تحقیقات آکادمیک خواص شدید ضد باکتریایی و ضد ویروسی . ضد قارچی .ضد دردی و آنتی اکسیدانی و ضد عفونی کنندگی را از خود نشان داده همچنین برخی از ترکیبات گیاه دارای خواص ضد سرطانی هستند .

بر اثر تحقیقات اثرات ضد قارچی اسانس گیاه بر، کاندیدا البینکس ،گلابراتا و کروزه ای اثرات ضد رشدی داشته و از رشد این قارچها آنها پیشگیری میکند بخور برگ و یا بخور عرق گیاه در صورت (عدم حساسیت فرد )تاثیر بسزایی بر پاکسازی ریه از عوارض بیماری کرونا و گسترش عوارض بیماری داشته وبدلیل از بین بردن ویروس در ریه از انتشار ویروس توسط تنفس میکاهد.

طی مطالعات بسیاری اسانس آویشن بر باکتریهای استافیلوکوکوس، استافیلوکوکوس اپیدرمیس و کورینه باکتریوم اثر کشندگی داشته و از رشد و گسترش باکتری mrsa که باکتری مقاوم به آنتی بیوتیکهاست و اشرشیا کلی و سالمونلا جلوگیری میکند . همچنین عصاره گیاه در حیوانات دیابتی شده اثرات سودمندی در بازسازی سلولهای پانکراس از خود نشان داده است . همچنین استفاده از عرق گیاه آویشن در عفونت استرپتوکوکی ناشی از سرماخوردگی و عفونت گلو چندین بار در روز موجب بهبود و درمان عفونت میگردد .

از این رو استفاده از این گیاه جهت درمان موارد ذکر شده میتواند رهایی از عوارض ناشی از بیماریها شد .

مواد شناسایی اسانس گونه آویشن در مرحله گلدهی
مواد شناسایی اسانس گونه آویشندر مرحله گلدهی
نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

گفتگو از طریق whatsapp
ارسال کنید تا به Whatsapp متصل شوید