سیر در کرونا!

سیر در زمان کرونا

در طب سنتی و مصرف گیاهان برای درمان انواع بیماری‌ها در زمان‌های قدیم و ادیان مختلف، سیر یک ضدعفونی کننده و ضدمیکروب قوی بوده است که در درمان انواعی از بیماری‌ها و همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن به‌کار می‌رفته است.‌ در طب سنتی آمده است که سیر مزاجی گرم و خشک دارد و برای درمان سردی مزاج، تقویت قلب، ریزش مو، فشار خون و بسیاری بیماری‌های دیگر مفید است.

خواص پرکاربرد سیر

یکی از خواص معروف سیر، پایین آورنده‌ی فشار خون است که در افراد سن بالا و همچنین افرادی با وزن بالا بسیار توصیه می‌شود که در روز حتما از سیر استفاده کنند. این خاصیت درمانی سیر از وجود ماده‌ای به‌نام آدنوزین(Adenosine) در آن است که ضد اسپاسم و شل کننده‌ی عضلات است. همچنین آدنوزین باعث افزایش حالت ارتجاعی رگ‌ها شده و همین امر به ایین آوردن فشار خون فرد کمک بسیاری می‌کند.

یکی دیگر از خواص عالی سیر که آن را متمایز می‌کند خواص ضدمیکروب و ضدعفونی کننده‌ی آن است. سیر حاوی ماده‌ای طبیعی به نام آلیسین است که حاوی خاصیت ضدباکتری بوده و مانند یک پنیسیلین طبیعی در بدن عمل می‌کند. همین امر باعث می‌شود تا سیر به‌عنوان یک آنتی‌بیوتیک طبیعی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها به‌کار برده شود. همینطور هیچ یک از عوارض جانبی پنی‌سیلین‌های شیمیایی را نیز ندارد و در اصل هیچ ضرری برای بدن ندارد. حتی مصرف آنتی‌بیوتیک‌های شیمیایی در طول زمان باعث قوی‌تر شدن ویروس‌ها و باکتری‌ها در بدن می‌شوند اما سیر این‌گونه عمل نمی‌کند.

با وجود خواص بی‌شمار سیر در درمان بسیاری از بیماری‌ها، حال سوال این است که آیا سیر در درمان و بهبود وضعیت بیمار کرونایی نیز تاثیر دارد یا خیر.

هنوز تحقیقاتی در این زمینه به ثبت نرسیده‌اند که تایید کنند سیر در درمان بیماری کرونا موثر است اما با توجه به خواص آنتی‌باکتریال و همچنین کاهش سرعت انعقاد خون و تنظیم فشار خون شاید مصرف آن بی‌تاثیر در درمان کرونا نباشد. البته این مورد تا زمانی که درمانی قطعی برای کرونا ویروس کشف نشده، توصیه به استفاده می‌شود.

پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

گفتگو از طریق whatsapp
ارسال کنید تا به Whatsapp متصل شوید